Nadal para ödülünde Federer’i geride bıraktı

Kariyerinin 22’nci, Fransa Açık’ta ise 14’üncü grand slam şampiyonluğuna ulaşan Rafael Nadal, şampiyonluk ödülü olarak 2 milyon 350 bin dolar kazandı. İspanyol raket böylece kariyerinde turnuvalardan kazandığı para ödülü toplamını 130 milyon 700 bin dolara çıkardı. Nadal, toplam para ödülünde Roger Federer’i 100 bin dolar geride bıraktı.

Turnuvalardan kazanılan para ödülünde ilk sırada Novak Djokovic yer alıyor. 35 yaşındaki dünya 1 numarasının kazandığı toplam para ödülü 156 milyon 500 bin dolar. Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer, İsviçreli raketin şampiyon olduğu 2003 yılındaki Wimbledon Tenis Turnuvası’ndan bu yana oynanan 75 grand slam’den 62’sinde şampiyon oldu. Djokovic, Nadal ve Federer dışındaki tenisçiler geride kalan 19 yılda sadece 13 grand slam şampiyonluğu kazanabildi.

Novak Djokovic ve Roger Federer’den iki turnuva daha fazla kazanarak erkekler tenisinde en fazla grand slam şampiyonluğu bulunan isim olan Rafael Nadal’ın kariyeri boyunca turnuvalardan ve sponsorlardan elde ettiği gelir 500 milyon dolara ulşatı. Nike ile yıllık 10 milyon dolar değerinde bir sponsorluk anlaşması bulunan 36 yaşındaki tecrübeli raketin sponsorları arasında Babolat, Cantabria Labs, Kia, Santander ve Telefonica da yer alıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar