Murray pes etmiyor!

Andy Murray, kuşkusuz ki spor dünyasının en talihsiz atletlerinden biri. Erkekler tenisinde bir döneme damgasını vurduğu sıralarda kalçasından ciddi sakatlıklar yaşayan ve rehabilite süreci fazlasıyla uzayan Murray, Rotterdam Açık’ta oynadığı birinci tur mücadelesinde Robin Haase’ı mağlup ettikten sonra demeçler verdi.

Erkekler dünya sıralamasında 123. sırada bulunan raket, “Kaybettiğim her maç sonrasında emekli olmam tavsiye edildi,” dedi ve ekledi: “Bunu benden nefret edenler değil; etrafımdaki, yakınımdaki insanlar söylediler ve nedenleri sakatlıktan kaçınmam, hayatıma devam etmemdi.”

“Ancak şunu söyleyebilirim ki tenisin olmadığı bir hayatı düşünemiyorum. Şu anda her maça kariyerimin son maçıymış gibi çıkıyorum ve motivasyonumu yüksek tutuyorum. Elbette gereğinden fazla strese sahip oluyorum ama bu sorun değil. Bunun üzerinden geleceğim.”

2019’da kalçasından ikinci ameliyatını olan Murray, ameliyattan dokuz ay sonra Antwerp’te şampiyon olmuştu. 2020’de ise Amerika Açık ve Fransa Açık’ta erken elenmekten kurtulamamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar