Fernando Alonso pişman değil

Formula 1 tarihi henüz 100 yılını doldurmamasına karşın sonradan efsaneleşen birçok yetenekli sporcuyu ağırladı.

Bu isimlerden biri olan ve 21. yüzyılın en yetenekli motorsporları sürücülerinden olan Fernando Alonso, kariyerinde Renault’ta altın çağlarını yaşamış ancak sonrasında verdiği kararlarla adeta kendi düşüşünü hazırlamıştı.

Buna karşın çılgın İspanyol pilot, verdiği kararlardan pişman değil. İspanyol basınına konuşan yetenekli pilot, “Sadece Formula 1’de veya diğer motorsporlarında değil, eğer sporcuysanız, kariyerinizin bir noktasında bazı önemli değişimlere imza atmak için bazı önemli kararlar almanız gerekecek” dedi ve ekledi: “Aldığım kararlarda daima net oldum, yaptığım her şeyin en iyisi olduğunu düşündüm.”

“2008 sonu itibarıyla hâlen daha McLaren tulumu giyiyor olsaydım iki şey oluşacaktı: birincisi, berbat bir çalışma kalitesi ve ikincisi, Ferrari tulumu asla giymemiş olabilirdim. 2014’te Tifosilerden ayrıldığımda Honda motorunun sorunlarıyla McLaren’de kalmak zordu ama McLaren’in diğer motorsporlarındaki takımlarında zaferler kazanarak Triple-Crown’ı tamamlamayı başardım.”

Geçtiğimiz yıl padokta görünmeyen Alonso, 2021 sezonu için Alpine takımının koltuğunu alacak. Ancak İspanyol, geçirdiği kaza nedeniyle sezon başlangıcını bir süre kaçıracak gibi görünüyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar