Bir kez daha yarı finaldeyiz

Kadın Voleybol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda bir kere daha yarı finale yükseldi. Grup maçlarını ve son 16 turundaki Çekya karşılaşmasını kazanıp altı da altı yaparak çeyrek finale gelen Milli Takım, Polonya’yı zorlanmadan üç sette yenerek son 6 turnuvada beşinci kez yarı finale yükseldi.

Filenin Sultanları, yarı finalde bugün oynanacak Sırbistan-Fransa maçının galibiyle cuma akşamı Belgrad’da finale çıkmak için karşılaşacak.Karşılaşmanın favorisi ev sahibi Sırbistan’ın yarı finale yükselmesi halinde, iki yıl önce Ankara’da kaybettiğimiz finalin rövanşını almak için sahaya çıkacağız.

Milli takımımız, yarı finale kalarak turnuvanın sonuna kadar kalmayı da garantiledi. Filenin Sultanları, 25 Mayıs’ta Milletler Ligi ile başlayan Tokyo 2020 ile devam eden ve Avrupa Şampiyonası ile sona erecek yoğun yaz programında 32 karşılaşma oynamış olacak. Geride kalan 30 karşılaşmada 22 galibiyet alan Milli Takımımız, Milletler Ligi’nde üçüncü olurken, Tokyo 2020’de de çeyrek finale yükselmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar