Bakü GP’nin galibi Sergio Perez

Formula 1’in 2021 sezonundaki altıncı etabı olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Grand Prix baştan sona heyecan içerisinde geçti.

Cumartesi günü düzenlenen sıralama turlarında pole pozisyonunu alan Ferrari’den Charles Leclerc, dünkü yarışı dördüncü sırada tamamladı. Yarışı uzun bir süre ilk üçte götüren Red Bull Honda pilotu Max Verstappen, yarışın bitimine beş tur kala kaza yaparak yarış dışı kaldı.

Kazanın üç tur sonrası bütün pilotlar pit stopa davet edildi ve yarış incelendi. 50. turda başlangıç pozisyonundan yeniden başlayan yarışta Lewis Hamilton, Sergio Perez ile birincilik mücadelesine girdiği sırada pistten çıktı ve yarışı 16. tamamladı. Yarışı Red Bull Honda takımından Sergio Perez kazandı. Podyuma ikinci olarak çıkan isim Aston Martin’den Sebastian Vettel olurken AlphaTauri takımından Pierre Gasly üçüncü sırayı aldı. Vettel’in en son podyum gördüğü yarış 2020 İstanbul Grand Prix’iydi. Öte yandan Sergio Perez, aldığı iki birincilik ve on bir podyum ile Formula 1’in en başarılı Meksikalı pilotu olarak tarihe geçti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar