2022’nin en fazla para ödülünü kazanan tenisçisi Djokovic

Pazar günü sona eren sezonun son turnuvası, ATP Finalleri’nde Casper Ruud’u yenerek şampiyon olan Novak Djokovic, 4 milyon 740 bin dolarlık para ödülünün de sahibi oldu. Sırp raket, sezonu en fazla para ödülü kazanan tenisçi olarak tamamladı.

Covid-19 aşısı olmadığı gerekçesiyle hem Avustralya Açık hem de Amerika Açık tenis turnuvalarında mücadele edemeyen Novak Djokovic, buna karşın Carlos Alcaraz’dan 2 milyon 300 bin dolar daha fazla, 9 milyon 880 bin dolar para ödülünün sahibi oldu. 35 yaşındaki tenisçi, kadınlar tenisinde bu sezon en fazla para ödülü kazanan Iga Swiatek’ten de 59 bin dolar daha fazla kazandı. Novak Djokovic’in kariyeri boyunca kazandığı para ödülü de 165 milyon dolara ulaştı. Sırp tenisçi, Rafael Nadal’dan 32 milyon dolar daha fazla para ödülü kazanmış durumda.

Sezona 8-4 ile başlayan Novak Djokovic, daha sonra oynadığı 36 karşılaşmadan 34’ünde korttan galip ayrıldı. Bu sezon sadece 11 turnuvada mücadele eden dünya beş numarası, bunlardan beşinden şampiyon olarak ayrıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar