WNBA’da rekorlar sezonu

Amerikan Kadınlar Ulusal Basketbol Ligi (WNBA), izleyici, seyirci, dijital etkileşim ve ürün satışları açısından rekorlara imza atan bir sezon yaşıyor.

Sezonun yarısı geride kalırken ulusal kanallarda yayınlanan maçların izlenme oranları geçen sezona göre yüzde 67 arttı. Maç başına ortalama 556 bin 184 kişinin izlediği WNBA normal sezon karşılaşmaları en çok izlenen normal sezon karşılaşmaları olarak lig tarihine geçti. 25 Haziran’da Los Angeles Sparks ile Dallas Wings arasında oynanan ve ABC’den yayınlanan karşılaşma ortalama 733.000 izleyiciyle bu sezonun en çok izlenen maçı oldu.

WNBA’de televizyon izleyicisinin yanı sıra tribünlerdeki seyircinin sayısı da arttı. 2022’ye göre seyirci sayısı yüzde 27 oranında artarken 2018’den bu yana en yüksek seyirci ortalamasına ulaşıldı. Sponsor gelirleri açısından, bu sezon tüm zamanların en yüksek seviyesi olan çift haneli büyüme sayısını yakalayan WNBA, ürün satışlarında da rekor kırdı. New York’taki NBA Store’daki toplam ürün satışları da yıl bazlı olarak yüzde 78 oranında artış gösterdi.

Etkileşim sayıları açısından da WNBA benzersiz bir sezon yaşıyor. WNBA’in uygulaması aylık aktif kullanıcı sayısını bir önceki yıla göre yüzde 147 oranında artırdı. Sezonun oynanan bölümünde kaydedilen 155 milyon video görüntülemesi geçen yıl normal sezonunun tamamında elde edilen toplam görüntülemenin yüzde 84’üne ulaştı. WNBA’in League Pass paketi abonelikleri geçen yılın ortasına kıyasla yüzde 19 oranında artış gösterdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar