Sırp kulüplerinden transfer atağı

Sırp basketbolunun iki önemli kulübü Partizan ve Kızılyıldız yaptıkları transferler ile dikkat çekiyor.

Zeljko Obradovic ile üç yıllık sözleşme imzalayan Partizan, tecrübeli antrenör ile anlaştığını açıklamasının ardından peşi sıra önemli transferlere imza attı. Geçen sezon Olimpia Milano’nun Euroleague’de Final Four’a kalmasında önemli paya sahip olan Kevin Punter ve Zach LeDay’i kadrosuna katan Partizan, NBA’de Brooklyn Nets, Houston Rockets ve Milwaukee Bucks forması giyen Rodions Kurucs’la da anlaşmıştı. Partizan son olarak son beş yıldır İtalya ve İspanya’da kariyerini sürdüren Aleksa Avramovic’i de yeni sezon kadrosuna ekledi.

Partizan’ın ezeli rakibi Kızılyıldız da yeni sezon için önemli eklemeler yapmaya devam ediyor. Eski oyuncuları Stefan Lazarevic ve Luka Mitrovic’i kadrosuna yeniden katan kırmızı beyazlılar, Fenerbahçe’de Euroleague şampiyonluğu yaşayan ve geçen sezon Valencia’da forma giyen bir diğer eski oyuncusu Nikola Kalinic ile de anlaştı. Kızılyıldız’ın dikkate değer bir diğer transferi de Zalgiris Kaunas’ta forma giydiği dönemdeki performansıyla dikkat çeken, Avrupa’nın önemli uzunlarından biri olarak kabul edilen Aaron White.

Sırp basketbolunun devlerinin transferlerinin devam etmesi ve yeni sezonda Eurolegue ve EuroCup’a renk katması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar