Play-in maçlarına izleyicilerden büyük ilgi

NBA’de geçen hafta oynanan play-in karşılaşmaları kablolu yayında bu sezonun en çok izlenen 10 maçından dördü arasına girmeyi başardı.

Play-off’a kalacak dört takımı belirleyecek olan play-in turnuvasını yayınlayan ulusal kanallar, TNT ve ESPN de izleyici sayısında ortalamanın üzerine çıktı. Sports Media Watch’ın verilerine göre, Los Angeles Lakers’ın Minnesota Timberwolves’ı yenerek play-off’a kaldığı karşılaşma TNT’de ortalama 3 milyon 470 bin izleyiciye ulaştı. Bu, play-in turnuvası tarihinde en çok izleyici çeken maçlar sıralamasında Lakers-Timberwolves karşılaşmasının üçüncü olduğu anlamına geliyor. TNT’nin elde ettiği ortalama izleyici sayısı açısından da geçen yılki Los Angeles Clippers-Minnesota Timberwolves maçına kıyasla yüzde 29’luk bir artışı söz konusu.

ESPN’in yayınladığı Oklahoma City Thunder-New Orleans Pelicans karşılaşması 2 milyon 860 bin ortalama izleyiciye ulaşarak geçen yıla göre yüzde 17 artış gösterdi. Atlanta Hawks’ın Miami Heat’i yenerek play-off vizesi aldığı maçsa TNT’de 2 milyon 250 bin izleyici ortalamasına ulaştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar