Obradovic, dokuz yıl sonra Fenerbahçe karşısında

Istanball Cup organizasyonunda final mücadeleleri bugün oynanacak. Geride kalan yarı final maçlarında Partizan, Monaco’yu üç uzatma sonucunda devirirken turnuvaya ev sahipliği yağan Fenerbahçe Beko, UNICS Kazan’ı son saniye basketiyle mağlup etti.

Partizan’ın baş antrenörü Zeljko Obradovic, yedi sene boyunca antrenörlük yaptığı ve başarılarla dolu bir kariyere imza attığı Fenerbahçe tarafından plaketle onurlandırıldı. Efsane çalıştırıcı bugün Partizan başında Sarı-Lacivertli ekibin karşı bench’inde yer alarak dokuz sene sonra Fenerbahçe’ye karşı bir takım çalıştıracak.

2012-2013 sezonunda ara vermeden ve 2013-2014 sezonuyla birlikte Fenerbahçe’ye imza atmadan önce Obradovic, bir başka başarılarla dolu kariyere imza attığı Panathinaikos ile birlikte 2011-2012 sezonunda Top 16 aşamasında Fenerbahçe ile iki kez karşılaşmıştı.

2 Şubat’ta İstanbul’da oynanan maçtan Panathinaikos 77-56 galip ayrılırken bir hafta sonra OAKA’da oynanan maçı Yunan ekibi bu sefer 72-62 kazanmıştı. Pana kadrosunda o dönemler Mike Batiste, Romain Sato, Dimitris Diamantidis, Kostas Kaimakoglou ve David Logan gibi isimler yer alırken Neven Spahija’nın çalıştırdığı Fenerbahçe’de Roko Ukic, Bojan Bogdanovic, Curtis Jerrells ve James Gist önderliği çekiyorlardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar