NBA’de unutulmaz gece!

NBA’de sezon koronavirüs salgınına karşı alınan sert tedbirlerle devam etse de bu, All-Star organizasyonunun gerçekleştirilmesine engel olmadı.

70.’si düzenlenen NBA All-Star bu yıl Atlanta’nın ev sahipliğinde sona erdi. Geçmiş yılların aksine tüm organizasyon üç gece yerine bir gecede tamamlandı.

İki Avrupalıyı karşı karşıya getiren yetenek yarışmasının finalinde Litvanyalı Domantas Sabonis, Karadağlı Nikola Vucevic’i geçerek ödülü kazandı. Smaç yarışmasının galibi Portland Trail-Blazers’ın 1,93’lük oyuncusu Anfernee Simons olurken üç sayı yarışmasını NBA tarihinin en iyi şutörlerinden biri olan Steph Curry kazandı.

Curry açılış turu dahil olmak üzere toplam 59 üçlük isabeti bularak kariyerinde ikinci kez bu yarışmadan zaferle ayrıldı.

Yarışmalar sona erdikten sonra ise LeBron James ile Kevin Durant’in kaptanlığını yaptığı takımlar karşılaştılar. Kobe Bryant’ın anıldığı maçta LeBron James’in takımı ikinci periyotta yakaladığı 60-41’lik skorla fişi orada çekti ve dört periyot sonucunda rakibini 170-150 mağlup etmeyi başardı.

Böylece LeBron James’in takımı üst üste dördüncü yılda NBA All-Star galibiyetini aldı.

Kia Kobe Bryant Ödülü’nü LeBron’un takımında maçı 16/16 saha içi isabetiyle 35 sayıyla tamamlayan ve bir All-Star maçında 10 şut üzerinde %100 isabete ulaşan ilk oyuncu olan Giannis Antetokounmpo oldu.

LeBron’un takımında Damian Lillard ve Steph Curry toplam 60 sayı atarak öne çıkarlarken KD’nin takımında Bradley Beal 26, Kyrie Irving 24 ve James Harden 21 sayı kaydettiler.

All-Star gününün başlangıcında ise ilginç bir haber geldi. KD’nin takımında yer alan Philadelphia 76ers’ın iki oyuncusu, Joel Embiid ve Ben Simmons, koronavirüs pozitif olabilecek biriyle temasta oldukları için kadrodan çıkarıldılar. İki yıldızın da All-Star haftası için aynı kuaföre gittikleri ve berberin koronavirüs ihtimali taşıdığı belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar