NBA 2K22 bugün piyasaya çıkıyor

Basketbol hayranları kadar sadece dijital oyun meraklılarının da beğenisini kazanan NBA 2K serisi 2022 versiyonuyla devam ediyor.

Son üç yılda piyasaya sürdüğü ürünlerinde kariyer moduyla övgü kazanan ancak genel oyun işleyişinde net bir beğeni kazanamayan serinin 2022 versiyonu bugün satışa sunuldu. Stem aracılığıyla 429 liraya alınabilecek oyunun özel versiyonu olan NBA 2K NBA 75TH ANNOVERSARY EDITION ise 829 liradan kullanıcıların ilgisine sunuldu. Bu özel versiyonda Dirk Nowitzki, Kevin Durant, Kareem Abdul-Jabbar ve Kobe Bryant kapakta yer alan isimler oldular.

Oyunda en fazla reytinge sahip olan ilk 10 isim şu şekilde:

Lebron James (Los Angeles Lakers, 96)
Kevin Durant (Brooklyn Nets, 96)
Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks, 96)
Stephen Curry (Golden State Warriors, 96)
Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers, 95)
Nikola Jokic (Denver Nuggets, 95)
Joel Embiid (Philadelphia 76ers, 95)
Luka Doncic (Dallas Mavericks, 94)
James Harden (Brooklyn Nets, 94)
Damian Lillard (Portland Trail Blazers, 94)

Oyunun geliştirici virması olan Visual Concepts, Ağustos ayının sonunda NBA 2K sitesinde yayımladıkları bazı bilgilendirmelerde oyunun “gerçekçi derinlik hissi”ne değinmişti. “Kevin Durant’in ayak oyunları, Harden’ın kurnazlığı, Curry’nin makineli tüfek gibi üçlük atması ve Doncic’in oyunun hilesi gibi basketbol oynaması yeni versiyonda hissedilecek” diyen oyun direktörü Mike Wang ekledi: “Oyun ile ilgili en büyük sorun genel anlamda savunma bazlı oluyor. Pick-and-roll setinden sonra sayı bulmanız çok kolay bir hal alıyor ancak artık savunmalar çok daha sert, şut ibresini %100’e getirseniz bile iyi bir savunma varsa şutunuz bloklanabilir. Kariyer modu yine en özel mod olacak gibi duruyor. Eskiden yaşadığınız şehirden çıkamazken artık gemiye binip başka yerlere gidebileceksiniz. Kullanıcılar kariyer modunda çok daha özel seçenekler bulacak.”

Uluslarası oyuncu reytinglerinde en yüksek reythingi 96 ile Antetokounmpo alırken Nikola Jokic, Joel Embiid, Luka Doncic, Rudy Gobert, Karl-Anthony Towns, Clint Capela gibi isimler Yunan yıldızı takip ettiler. Milli oyuncularımızdan Ersan İlyasova 76, Furkan Korkmaz 75, Cedi Osman 73 ve Alperen Şengün 72 reyting aldılar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar