“Mike James bir NBA oyuncusu”

NBA’de normal sezonu iyi bir dereceyle tamamlayan ve Doğu Konferansı play-off birinci turunda Boston Celtics karşısındaki ilk maçından zaferle ayrılan Brooklyn Nets, NBA’de uluslararası pazarla en sıkı bağları bulunan takımlardan biri.

Uluslararası oyuncu gözlemci direktörlüğünü eski Olimpia Milano genel menajeri Simone Casali’nin yürüttüğü Nets’te asistan antrenör Mike D’Antoni ve oyuncu gelişim direktörü JR Holden, Avrupa ile sıkı bir iletişim halindeler. Takımın genel menajeri Sean Marks’ın CSKA Moskova’nın sahibinin yanı sıra Fenerbahçe Beko, Barcelona ve Real Madrid’in şu anki genel menajerleriyle sıkı bir ilişkisi olduğu da biliniyor.

Buna karşın kadrosunda Avrupalı oyunculara çok fazla vermeyen Nets, Avrupa’da oynayan Amerikalı oyuncu alımına daha fazla önem veriyor. Bunun son örneği olarak CSKA Moskova’nın sorunlu yıldızı Mike James, kadro dışı bırakıldığı Rus ekibinden NBA’e adım atmış ve pek de fena bir başlangıç yapmamıştı.

Daha önceden CSKA forması giyen JR Holden, gazetta,gr’ye verdiği demeçlerde, “Dürüst olmama izin verin. Mike James bir NBA oyuncusu” dedi ve ekledi: “O ciddi anlamda Avrupa’yı domine etti. Avrupa’nın en iyi oyuncusu olmayı başardı.”

“Aynı şeyi Larkin, Micic, Calathes ve Higgins gibi isimler için söylemek de mümkün. Onlar, Avrupa’da muazzam kariyerler yapmalarına yardımcı olan ve bir periyot için kendilerini NBA’e çıkarmalarını sağlayan yeteneklere sahipler.”

“Doğal olarak ben ve çalışma arkadaşlarım takımımız için en iyisini istiyoruz, ama aynı zamanda Mike için de öyle. Size ‘gelecek sezon iki yıllık kontrat teklif edeceğiz’ diye bir şey söyleyemem ama daima oyuncunun ve oyuncunun dileklerinin tarafında olacağımı söyleyebilirim.”

Mike James çıktığı 13 NBA mücadelesinde 7,7 sayı, 2,5 ribaund ve 4,2 asist ortalamalarını yakaladı. 2021 NBA Draftı’nda uluslararası oyuncu hamlesi yapması beklenen Nets; Cibona’dan Roko Prkacin, Real Madrid’den Usman Garuba ve Beşiktaş’tan Alperen Şengün’ü radarı altına almış durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar