March Madness finalleri rekor kırdı

Bu yılki NCAA March Madness izlenme rekorlarına imza attı. Pazar günü oynanan Louisiana State-Iowa kadınlar finali en çok izlenen kadın üniversite basketbol maçı olarak tarihe geçti. Pazartesi günkü Connecticut-San Diego State erkekler finaliyse tarihin en az izlenen finallerinden biri oldu.

Louisiana State’in Iowa Hawkeyes’ı 102-85 yendiği karşılaşmayı ortalama 9 milyon 900 bin kişi izledi. Bu geçen seneki North Carolina-Connecticut finaline göre yüzde 103 artış anlamına geliyor. Sports Media Watch’a göre CBS Sports’un yayınladığı ve Huskies’in Aztecs karşısında aldığı 76-59’luk galibiyetle şampiyon olduğu final maçı ortalama 14 milyon 690 bin izleyiciye ulaştı. Bu, Warner Bros. Discovery Sports’un TBS, TNT ve TruTV kanallarından yayınlanan geçen yılki final maçına göre yüzde 14’lük azalışı ifade ediyor.

Connecticut-San Diego finali, geçen yılki 17 milyon 50 bin ve 2018’deki Villanova-Michigan finalindeki 16 milyon izleyicinin ardından erkekler şampiyonluk maçı için kaydedilen en düşük izleyici sayısı olarak kayıtlara geçti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar