LeBron-Curry düellosu reytingleri topladı

LeBron James ile Stephen Curry’i dört yıl sonra play-off’larda karşı karşıya getiren Los Angeles Lakers-Golden State Warriors serisinin ilk maçı beklendiği gibi büyük ilgi gördü.

Salı gecesi oynanan Batı Konferansı yarı finali ilk maçını ortalama 7 milyon 360 bin kişi izledi. Böylece serinin ilk maçı, 2012’deki Lakers-Thunder serisinin beşinci maçından bu yana kablolu yayında en yüksek izleyici sayısına ulaşan ilk tur ve yarı final karşılaşması oldu. 8 milyon 150 bin ortalama izleyiciye ulaşan o maç da TNT’den yayınlanmıştı. Salı gecesi oynanan maçın izleyici sayısı geçen yılın aynı dönemindeki Warriors-Grizzlies ikinci maçına (5 milyon 320 bin) kıyasla yüzde 38 arttı. Karşılaşma, bu sezon play-off’larda oynanan maçlar arasında üçüncü sırada yer aldı. Lakers-Warrios maçından daha çok izlenen iki karşılaşma da Warriors-Kings serisinin pazar öğleden sonra oynanan ve ABC’den yayınlan maçlarıydı. Serinin dördüncü maçı 7 milyon 520 bin, yedinci maçıysa 9 milyon 880 bin ortalama izleyici sayısına ulaşmıştı.

İki yıl önce James’li Lakers ile Curry’li Warriors Play-in Turnuvası’nda karşı karşıya gelmişti. ESPN’den yayınlanan o karşılaşma 5 milyon 600 bin izleyici ortalamasına ulaşmıştı. Bu sezon konferans yarı finallerinde 7 milyon izleyici geçen karşılaşma olmadı. Pazar öğlen oynanan Knicks-Heat serisinin ilk maçı ortalama 5 milyon 380 bin izleyiciye ulaşarak Lakers-Warriors karşılaşmasının ardından en çok izlenen ikinci maç oldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar