Kevin Durant’in imparatorluğu

Basketbol tarihinin en özel isimlerinden Kevin Durant, 33 yaşında olmasına karşın saha dışında yaptığı yatırımlarla adeta bir imparatorluk kurmuş durumda. NBA kontratlarından 272 milyon dolar kazanan KD, 2017 senesinde Coinbase’e yaptığı 500 bin dolarlık yatırımdan şu ana dek 40-45 milyon dolar gelir elde etmiş durumda.

Kolej liglerinin en büyük rakibi olan Overtime’ın kurucularından biri olan Durant, 2018 senesinde yaptığı 9.5 milyon dolarlık yatırımın karşılığını an itibarıyla 300 milyon doların üzerinde bir meblağ ile almış durumda. Jeff Bezos, Drake ve Alexis Ohanian’ın ardından KD, ligin en fazla gelir elde eden kurucusu durumunda.

2017’de Robinhood’a yaptığı 1200 bin dolarlık yatırımdan %2500’lük kâr ile 32 bin dolar kazanırken beş sene önce Postmates’e yaptığı 1 milyon dolarlık yatırımdan an itibarıyla 15 milyon dolar kazandı.

İş ortağı Rich Kleiman ile birlikte 50’den fazla şirkete 35 farklı noktada yatırım yaptığı belirtilen KD, en son Rally, ReserveBar ve Sleeper gibi şirketlere yatırım yapmıştı. Durant, geçen sene verdiği bir demecinde, “Çocuklarımın ve çocuklarımın çocuklarının, tüm ailemin hayatım boyunca kazandığım paradan, servetten yararlanmasını istiyorum. Çünkü ben iyi bir hayat yaşıyorum ve onlar da yaşamalı” ifadelerini kullanmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar