Heat FTX ile olan anlaşmasını sonlandırıyor

Miami Heat ve Miami-Dade County, cuma günü iflas başvurusunda bulunduğunu açıklayan kripto borsası FTX ile anlaşmalarını sonlandırıyor.

Heat’in maçlarını oynadığı spor salonunun sahibi Miami-Dade, geçen yılın mart ayında FTX ile 19 yıllık, 135 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzaladı. Miami-Dade belediye başkanı Daniella Levine Cava, FTX’in bugüne kadar 20 milyon dolar ödediğini ve FTX ile olan sözleşmenin, şirketin iflas etmesi durumunda anlaşmanın feshedilebileceğine dair bir hüküm içerdiğini söyledi. Sözleşme ayrıca FTX’in bir iflas olayı ile karşı karşıya kalması durumunda üç yıllık sponsorluk bedeli olan 16 milyon 500 bin dolar ödemesini gerektiriyor.

FTX Arena anlaşması, kripto borsası şirketi tarafından yapılan çok sayıda spor sponsorluğu anlaşmasından yalnızca biriydi. Geçen senenin ağustos ayında FTX, Memorial Stadyumu’ndaki futbol sahasına FTX Field adını vermek için 10 yıllık, 17,5 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştı. FTX, yine geçen sene MLB’nin resmi kripto para borsası olmuştu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar