Harden’dan duygusal triple-double!

NBA’de normal sezon maçları son sürat devam ediyor! Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets ile Doğu Konferansı ekiplerinden Brooklyn Nets’i Rockets’ın salonu Toyota Center’da karşı karşıya getiren mücadelede Nets, rakibini 132-114 mağlup ederek bu sezonki 24. galibiyetini almayı başardı. Teksaslı rakibi ise mağlubiyet hanesini 23’e çıkardı.

Mücadele öncesinde Houston Rockets, uzun bir süre takımda forma giyen ancak 2020-2021 sezonu içerisinde Brooklyn Nets’e takaslanan James Harden’ın formasını emekli etti.

Mücadelede 41 dakika oynayan ve 29 sayı, 14 asist, 10 ribaund gibi muazzam bir performansa imza atan Harden, maç sonrasında, “Sahaya çıktığımda sadece kazanmak için oradaydım, “dedi ve ekledi: “Kazanmak için ne yapmamız gerekiyorsa onu yaptım. Düzen dışına çıkıp bir şeyler kanıtlama arayışında değildim.”

“Formamın emekli edileceğini internetten öğrendim. Rockets’ın sahibi Tilman Fertitta’yla daha önceden herhangi bir konuşmamız olmadı. Buraya, Rockets’a geldiğimde tek amacım şampiyonluk kazanmaktı; bu taraftarlara şampiyonluk getirmekti. Elimden geleni yaptım, şehrin heyecanını içimde hissettim, onlarla bir bütün oldum ama günün sonunda yüzük kazanamadık. Bu bir problem ama burada geçirdiğim günlerden çok şikayet edemem.”

Nets’in baş antrenörü Steve Nash, Harden’ın bu maç öncesinde duygusal olduğunu ama sahaya çıktığı andan itibaren her maçta olduğu gibi konsantrasyonunu en üst seviyeye çıkardığını ekledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar