Hapoel Jerusalem’in NBA projesi sonuç vermedi

Sezon öncesinde kadrosuna dört NBA patentli oyuncuyu, Jalen Adams, Anthony Bennett, Thon Maker ve Sean Kilpatrick dörtlüsünü dahil eden Hapoel Jerusalem sezon başında alınan mağlubiyetler sonrasında önce baş antrenör Oren Amiel ile yolları ayırırken kadrosunda da değişikliklere gitmeye başladı.

Kilpatrick ve Adams ikilisi rotasyonda tutulurken Bennett’ın süreleri minimuma indirildi ve Maker kadro dışı bırakıldı. Maker’ın yerine 32 yaşındaki tecrübeli uzun Suleiman Braimoh ile imzalandı. Yapılan açıklamada 1997 doğumlu 2016 NBA Draft’ının 10 numara seçimi Maker ile yolların ayrıldığı belirtildi.

Sezon başında aldığı mağlubiyetler sonrasında toparlanan ve şu anda ligde lider durumda olan Jerusalem, Şampiyonlar Ligi’nde ise son hafta oynanacak maçların ardından sezonun kaderini çizmiş olacak.

Jerusalem, Manresa deplasmanında galip gelirse Karşıyaka-Stal Ostrow maçının sonucundan bağımsız olarak gruptan çıkacak. Eğer ki Manresa maçı kazanırsa Jerusalem’in gruptan çıkması için Stal’ın Karşıyaka’yı mağlup etmesi gerekecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar