Günün analizi | 22 Ekim Cuma

CSKA Moskova VS Olympiakos
Cska Moskova’da Alexey Shved yavaş yavaş özgür oyuncu konumuna gelmeye ve Khimki’de yıllardır üstlendiği rolü burada da üstlenmeye başladı. Bunun artıları olduğu gibi özellikle savunmada büyük eksileri mevcut. Olympiakos’ta ise Kostas Sloukas’ın çok formda olduğunu söyleyebiliriz. Bir tarafta Will Clyburn, diğer tarafta Sasha Vezenkov’un performansları maçın kaderini doğrudan etkileyecektir. Taraftan uzak durulması gereken bir maç olduğu görüşündeyim. Toplam skorda üste yönelinebilir.
150.5 Üst

Baskonia VS Monaco
Baskonia çift maç haftasında aldığı iki galibiyet ile biraz silkelendi, Monaco ise özellikle Barcelona karşısında gösterdiği mücadele ile alkış aldı. Baskonia’da Giedraitis’in performansı hayati önem taşıyor. O şut ritmini bulamazsa Baskonia’nın maç kazanması çok kolay değil. Monaco’da Mike James takıma harika liderlik ediyor, bunun dışında Leo Westermann, Matejunas gibi isimler de tecrübe katıyorlar. Sezonun ilerleyen bölümünde geçtiğimiz yılın 7DAYS Eurocup MVP’si Rob Gray’in de devreye gireceğini düşünüyorum. Maça dokunabilecek ve kritik anlarda devreye girebilecek daha çok ismi olan Monaco tarafındayım.
+7.5 Maç Sonucu 2

Barcelona VS Zenit
Zenit özellikle hücum da sıkıntıları olan bir takım. Çok temposuz ve statik hücum ediyorlar. Barça ise ligin en yüksek bütçeli takımı ve birden fazla süperstarları var. Mirotic, Higgins, Calathes gibi isimlerin yanına son karşılaşmada küllerinden doğan Brandon Davies’de eklendi. Bu karşılaşmada ev sahibi ekibin rakibine geçit vermeyeceğini düşünüyorum.
-5.5 Maç Sonucu 1

Kızılyıldız VS Alba Berlin
Ligin zayıf takımlarından Kızılyıldız ile Alba Berlin karşılaşıyor. Kızılyıldız her ne kadar sezona beklenenin üzerinde bir basketbolla başlamış olsa bile sezonun ilerleyen döneminde rekabetçi düzetde kalabilecek bir kadrosu yok. Alba Berlin’de başantrenör Aito Garcia Reneses’in ayrılığının ardından takımın başına, yardımcı antrenör Israel Gonzalez getirildi. Bütçe düşüp, önemli oyuncular kaybedildi ancak oyun sistemi aynı pozitiflikte devam ediyor. Luke Sikma’nın saha içi liderliğinde Alba Berlin rakip ayırt etmeden kendi oyununu oynamaya çalışıyor. İki zıt takımın karşılaşmasında ben ilk yarının Alba Berlin’in istediği tempoda geçeceğini düşünüyorum. Maç sonu üstten uzak durup, düşük görünen baremden ilk yarı üst denenebilir.
İlk Yarı 73.5 Üst

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar