Euroleague GM’lerinin yaz hamlelerine dair görüşleri

Avrupa basketboluna dair ürettiği içeriklerle dikkat çeken BasketNews, son özel makalesinde Euroleague genel menajerlerinin yaz arasında yapılan hamlelere dair görüşlerini baz alarak bir anket hazırladı.

Yaz arasının en iyi imzasında liderlik koltuğunu oyların %36,4’ünü alan Shabazz Napier (Zenit) alırken Nicolo Melli’nin Milano ve Alexey Shved’in CSKA Moskova ile imza atması ilk üçü tamamladı.

GM’lere göre yaz arasında birden fazla takım çok iyi hamleler yaptı. Öyle ki AS Monaco, Baskonia, Fenerbahçe Beko ve Zenit oyların %18,2’sini paylaştılar. Monaco en son Mike James’i katarak dikkatleri çekerken Baskonia; Simone Fontecchio, Jayson Granger ve Wade Baldwin hamleleriyle ilgi toplamıştı. Fenerbahçe’de Achille Polonara, Devin Booker ve Pierria Henry’nin takıma eklenmesi ilgileri çekerken Zenit’in Shabazz Napier, Conner Frankamp ve Jordan Mickey ile kontrat imzalaması gündem yaratmıştı.

Mike James, sürpriz yaratan imza kategorisinde oyların %36,4’ünü alarak liderliği üstlenirken Vasilije Micic’in Efes ile imzaladığı 3 yıllık yeni kontrat GM’lerin %18,2’sine göre beklenmedik bir gelişmeydi. Heyecanla beklenen takımlar kategorisinde liderliği Anadolu Efes alırken Barcelona ve Real Madrid, Lacivert-Beyazlı takımı takip ettiler.

Geçmiş sezonlara göre yeni sezonda çok daha gerilerde olması beklenen takımlar kategorisinde oyların çoğunluğu Zalgiris Kaunas ile ALBA Berlin’e gitti. Zalgiris; Marius Grigonis, Thomas Walkup, Nigel Hayes, Rokas Jokubaitis gibi yıldız oyuncularını kaybederken Emmanuel Mudiay, Mantas Kalnietis, Janis Strelnieks, Niels Giffey, Edgaras Ulanovas, Tyler Cavanaugh ve Josh Nebo ile kontrat imzalamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar