Euroleague ekiplerini üzen haber

Euroleague’de her ne kadar takımlar kadrolarını tamamlamış olsa da serbest oyuncu konumunda olan bazı isimler dev takımların ilgisini çekiyordu.

Bu isimlerin başında gelen Kevin Pangos, Zenit ile tamamladığı muazzam sezonun ardından Barcelona, CSKA Moskova ve Zenit’in yıllık 2 milyon avroya varan tekliflerini reddetmiş ve NBA fırsatını beklemeye devam edeceğini belirtmişti. Yaz boyunca adı Memphis Grizzlies ve Cleveland Cavaliers ile anılan Kanadalı oyun kurucunun yeni takımı Cleveland Cavaliers oldu.

ESPN muhabiri Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Pangos, Doğu Konferansı ekibiyle iki yıl, 3,5 milyon dolar değerinde kontrat imzaladı. Vergi kesimi sonrasında Pangos’un yıllık 1 milyon dolar kazanması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere yetenekli oyun kurucu Barcelona’nın yıllık 2.1 milyon avroluk teklifini reddetmişti.

Valencia performansı sonrasında yolunu NBA’de bulan ve son üç sezondur NBA’de tutunmayı başaran Matt Thomas’ın adı Olympiacos ve Real Madrid ile anılıyordu. Özellikle Olympiacos ile anlaşmaya varmasına kesin gözüyle bakılan yetenekli şutör, Chicago Bulls’tan gelen teklifi kabul ederek NBA’de kalmayı başardı.

1994 doğumlu Thomas, geride kalan sezon 3.09 sayı ve 1.4 ribaund ortalamalarını yakalamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar