Bucks’tan Nets’e gözdağı!

Brooklyn Nets, kuşkusuz ki Kevin Durant, Kyrie Irving ve James Harden’lı çekirdeğiyle NBA’in en güçlü kadrolarından birine, belki de en güçlüsüne sahip.

Son yıllarda yükselişe geçen ancak son adımları atmakta zorlanan Milwaukee Bucks, Nets’in Doğu Konferansı’ndaki en dişli iki rakibinden biri konumunda. Yunan yıldız Giannis Antetokounmpo’nun başını çektiği takım, 2 Mayıs’ın ardından bu sabaha karşı sona eren maçta da Brooklyn Nets’i mağlup ederek adeta bir gözdağı verdi.

117-114 sona eren ve Giannis Antetokounmpo’nun 49 sayı kaydettiği ilk maçın ardından Bucks, bu sefer kısmen daha rahat bir zafer elde etti. Mike Budenholzer’ın öğrencileri, üçüncü çeyrekte zorlanmış olmalarına karşın son 12 dakikalık periyotta yakaladıkları üstünlükle maçtan 124-118 zaferle ayrılmayı başardılar ve bu sezonki derecelerini 41-24’e getirdiler.

Bucks’ta Antetokounmpo, Khris Middleton ve Jrue Holiday üçlüsü 82 sayı üretirlerken Nets’te Durant ve Irving ikilisi 70 sayı attılar.

Bucks, özellikle sahanın savunma tarafında sergilediği performansla Nets’e ne kadar fazla sorun yaratabileceğini gösterdi. Her ne kadar James Harden iki maçta oynamamış olsa da PJ Tucker’ın Irving, Holiday’in forvet ve gard rotasyonları ve Antetkounmpo’nun Durant üzerindeki savunma etkisi Nets için sorun yarattı. İşin hücum kısmında ise son iki yılın MVP’si Giannis’in şut tehdidini yüksek yüzdelerde göstermesi ibreyi tamamıyla Wisconsin ekibine çevirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar