Brooklyn Nets’te transfer hareketliliği

Geride kalan NBA sezonunun Konferans Finali başarısıyla noktalayan Brooklyn Nets; Kevin Durant, Kyrie Irving ve James Harden’dan oluşan muazzam çekirdeğini güçlendirmek için çalışmalara devam ediyor.

Doğu Konferansı ekibi 2020 yazında dört yıl 40 milyon dolar değerinde kontratla takıma dahil edilen DeAndre Jordan’ı Detroit Pistons’a takasladı. Nets, Jordan karşılığında Sekou Doumbouya ve Jahlil Okafor’u kadrosuna dahil etti. Hatırlanacağı üzere Nets, draft döneminde Doumbouya ile ilgilenmiş ancak o dönemde Fransız atlet uzunu draft etme şansı yakalayamamıştı.

Nets gibi Doğu Konferansı’nda yer alan Pistons, Jordan’ı kontratının bir kısmı ödendikten sonra serbest bıraktı.

Nets’in diğer hamlesi büyük bir sürprizi de beraberinde getirdi. Geride kalan NBA sezonunda play-off dönemine doğru yaşadığı kalp sorunları nedeniyle emekliliğini açıklayan LaMarcus Aldridge geride kalan haftalarda kendisini daha iyi hissettiğini, doktorların basketbol oynamaya devam etmesi konusunda yeşil ışık verdiğini belirtmişti. Nets, emekliliğini açıkladığı dönemde takımla olan Aldridge ile kontrat imzaladı.

2021 NBA Draftı’nda ilk turdan Cam Thomas ve Day’Ron Sharpe ikilisini draft eden Nets, ikinci turdan da iki ismi kadrosuna katmıştı. Sean Marks’ın genel menajerliğini yaptığı takımın yaz arasının geri kalan döneminde önemli bir ekleme yapması beklenmiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar