Brooklyn Nets durmuyor!

Sezona Kyrie Irving ve Kevin Durant temelli kadrosuyla başlayan Doğu Konferansı ekibi Brooklyn Nets, takas sürecinde Houston Rockets’ın süper yıldızı James Harden’ı kadrosuna katarak bir anda şampiyonluğun en önemli adaylarından biri haline gelmişti.

Yaklaşık iki hafta önce Blake Griffin’le anlaşan ve Kyrie Irving, James Harden, Kevin Durant, DeAndre Jordan’lı yapısına sertlik, atletizm ve savunma gücü katan Nets, şimdi yine bir uzunun peşinde.

Sean Marks’ın genel menajerliğini yaptığı Brooklyn ekibi, San Antonio Spurs’ün iki gün önce serbest bıraktığı 35 yaşındaki veteran yıldız LaMarcus Aldridge’i kadrosuna katmak üzere.

Nets, bu hamleyi tamamlamış olursa Harden takasında kadrodan gönderilen Jarrett Allen’ın yarattığı uzun boşluğunu iyiden iyiye yamalamış olacak. 2,11 uzunluğunda olan Aldridge, her ne kadar muazzam atletizm özelliklerine sahip olmasa da üç sayı çizgisinin gerisinde oynayabilmesiyle Nets’in süper kısalarına ve forvetlerine birçok dripling alanı yaratacaktır.

2006 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen sağ elli uzun, bu sezon çıktığı 21 maçta 13,7 sayı, 4.5 ribaund ve 1,7 asist ortalamalarını yakaladı. Aldridge, saha içi isabetinden %46,4’lük ortalama yakalarken üç sayı çizgisinin gerisinden %36 ile oynuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar