Bizimkiler ne yapıyor?

NBA’de heyecan tam gaz devam ederken dört temsilcimiz, Furkan Korkmaz, Alperen Şengün, Cedi Osman ve Ömer Faruk Yurtseven, takımları için performans sergilemeye devam ediyorlar.

Oynadığı dokuz maçta 12.4 sayı, 2.3 ribaund ve 2.8 asist ortalamaları yakalayan 24 yaşındaki Furkan Korkmaz, dış şut problemi yaşayan Philadelphia 76ers için şu anda ilaç olmuş durumda. Sahanın her iki yönünde de takımına katkı veren 2,01’lik perimetre skoreri şu ana dek oynadığı maçlarda çizginin gerisinden %42 ile isabet buldu.

Houston Rockets’ın çaylağı Alperen Şengün, NBA’deki ilk sezonunu geçiriyor olmasına karşın oynadığı 10 maçta yakaladığı 9.1 sayı, 4.4 ribaund ve 2.4 asist ortalamalarıyla lige hiç yabancılık çekmiyormuş gibi göründü. Rockets’ın genç çekirdeğinin parçalarından biri olan Giresunlu, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sezon Beşiktaş formasıyla harikalar yaratmıştı.

Furkan gibi NBA’de uzun süredir yer alan Cedi Osman, Cleveland Cavaliers’ta ana rolden tamamlayıcı role geçtiği sezonda şu ana dek gayet iyi bir performans sergiledi. Ohrid, Makedonya doğumlu olan 25 yaşındaki forvet çıktığı 10 maçta 9.3 sayı ortalamasını yakalarken fiziksel özelliklerinin getirdiği çok yönlülüğü her anlamda iyi bir şekilde kullanmayı başardı.

Geçtiğimiz sezonu G League’de geçirdikten sonra bu sezon Miami Heat’ten NBA kontratı alan Ömer Faruk Yurtseven, Miami’nin geniş rotasyonu içerisinde kendisine rahat yer bulamasa da oynadığı altı maçta 2.3 sayı ve 1.2 ribaund ortalamalarını yakaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar