“Benim için işler farklı”

Real Madrid, kuşkusuz ki son 10 yılda en iyi oyun kurucuların forma giydiği ve büyük ihtimalle önümüzdeki yıllarda da en iyi oyun kurucuların forma giyeceği Avrupa basketbol kulübü olacak.

Zira Sergio Llull, Sergio Rodriguez gibi isimler Madrid durağından geçerlerken Juan Nunez Garcia, Matteo Spagnolo, Kyllian Michee gibi oyuncular, daha profesyonel kariyerlerinin en başındayken tüm spot ışıklarını çekmeyi başarmış durumdalar.

Bu derin havuzda iki ismin yeri ise elbette ayrı. 16’sında A takıma yükselen ve 18’inde NBA’e gitmeden önce 81 Euroleague maçı oynayıp onlarca başar kazanan Luka Doncic ve 1,78 olmasına, 30’una ayak basmasına ramak kala NBA’e adım atan Facundo Campazzo.

Luka Doncic, pozisyonelliği ve sihirbazlığıyla “tarihin en iyi Avrupalısı olacak” etiketlerini alırken Campazzo, Denver Nuggets’ın derin rotasyonunda giderek daha fazla süre almaya başlıyor. Ancak Facu, bu süreçte bir hayli zorlandığını da anlatıyor.

“Luka zorlanmadı ama benim için işler farklı,” diyen Arjantinli bunun nedenlerini irdeledi: “Luka inanılmaz yetenekli, o bir sihirbazdan daha fazlası ve kesinlikle tahmin edilemez. Ancak ben ondan daha yaşlıyım ve onun kadar yetenekli değilim. Bazen gerçekten de yorgunluk nedeniyle uyuyamadığım geceler oluyor.”

“Oynarken dua ediyorum. Zira benim boyumdaki birinin bu atletizm seviyesinde kalabilmesi çok güç. Burada alan daha geniş ama atletizm seviyesini kompanse etmek çok zor. Ayrıca, bak, NBA’de savunma yapılmadığı falan yok, burada çok iyi savunma yapılıyor.”

Campazzo, Nuggets’ta çıktığı 29 maçta 16 dakika ortalamayla sahada kalırken 5,4 sayı, 2,1 asist, bir ribaund, 0,9 top çalma ve %37,6 üç sayı isabet ortalamalarını istatistik hanesine ekledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar