“Beni dinlemeliydiniz”

NBA’de play-off mücadeleleri tam gaz devam ederken geride kalan gün yaşanan gelişmeler maçların önüne geçti. Zira konferans finaline yükselen Phoenix Suns’ta Chris Paul’ün ve konferans finaline yükselmek için mücadele eden Los Angeles Clippers’ta Kawhi Leonard’ın süre belirtilmeden maçlardan uzak kalacakları açıklandı.

Bu gelişmelerin dışında Dallas Mavericks’in 20 yılı aşkın genel menajeri olan Don Nelson’ın görevden alınması ve New Orleans Pelicans’ın baş antrenör Stan Van Gundy ile yolları ayırması işleri iyice çığrından çıkarırken LeBron James, yaptığı açıklamalarla güne damga vurdu.

Sakatlık haberleri sonrasında LeBron, “Sezonun başlangıcına dair söylediğim şeyleri dinlemek istemediniz. Neler olacağını tam anlamıyla biliyordum. İstediğim tek şey oyunumuzun ana figürleri olan oyuncuları korumaktı. Şu anda aldığımız sakatlık haberleri ‘oyunun bir parçası’ değil. Bu sadece doğru davranma eksikliği” demecini verdi ve devam etti: “Sekiz, dokuz All-Star oyuncusu play-off’ta maçlar kaçırdı, ki bu lig tarihindeki en yüksek rakam. Şu anda tüm NBA atmosferi için en önemli dönemdeyiz ama görüldüğü üzere onlarca oyuncu sakatlıkla mücadele ediyorlar. Vücut sağlığına ve vücut korumasına dair bir şeyler bilen biri varsa o kesinlikle benim. Oyuncu sağlığına, vücut sağlığını korumanın önemine dair yıllardır konuşuyorum. Beni dinlemeliydiniz… Üzgünüm taraftarlar. En sevdiğiniz oyuncuları şu anda izleme şansına sahip olabilmenizi isterdim.”

Hatırlanacağı üzere NBA’de 2019-2020 sezonu koronavirüs salgını nedeniyle geç noktalanmıştı. Sezonun sonbaharda sona ermesine rağmen NBA yönetimi 2020-2021 takviminin iki aydan az bir süre sonra başlayacağını belirtmiş ve LeBron James başta olmak üzere birkaç NBA yıldızı bu kararın sağlıklı olmadığını söylemişlerdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar