Ben Simmons antrenmandan kovuldu!

Philadelphia 76ers’ta Ben Simmons krizi gün geçtikçe büyüyor. Geride kalan gün sezonun ilk maçı öncesinde son takım idmanını yapan Phialdelphia 76ers’ta Ben Simmons, baş antrenör Doc Rivers tarafından antrenmandan kovuldu.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre Doc Rivers, Simmons’a birkaç kez savunma antrenmanına katılması için talimat verdi. Ancak Simmons her seferinde antrenörünü reddetti. En sonunda Rivers oyuncusuna eve gitmesini söyledi. Simmons elindeki topu yere bıraktı ve eve gitti.

Bunun üzerine Sixers yönetimi, Simmons’a 1.4 milyon dolar para cezası verdi. Avusturyalı oyuncuya sezon önünde oynamadığı her maç için 360 bin dolar ceza verilirken antrenmanlara katılmadığı için de cezalandırıldı.

Joel Embiid konuya dair verdiği demeçte, “Şu anda bu konuları umursamıyorum. O ne isterse yapar. Bu benim işim değil. Burada bebek bakıcılığı yapmıyorum. Odaklandığım tek şey takımımı daha iyi bir hale getirmek” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Ben Simmons, takımından birkaç ay önce takasını istemiş ancak Sixers, aradığı takas paketini bulamadığı için herhangi bir teklifi kabul etmemişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar