Avrupa basketbolunda transferler devam ediyor

Euroleague’de sezon Perşembe günü oynanacak olan mücadelelerle başlayacak! Temsilcimiz Anadolu Efes’in şampiyon olarak tamamladığı sezonun ardından 2021-2022 sezonunda Monaco ve UNICS Kazan; Khimki ile Valencia’nın yerine Avrupa basketbolunun en büyük sahnesinde boy gösterecekler.

Yoğun geçen yaz transfer dönemi sonrasında ekipler kadrolarına son rötuşları yapmak için uğraşırlarken bazı takımlar erken beliren sakatlık problemleri karşısında çözüm arıyorlar.

Maccabi Tel Aviv, iki buçuk ay boyunca sahalardan uzak kalacak olan başarılı uzunu Ante Zizic’in yerini Alex Tyus ile doldurmaya hazırlanıyor. Basında çıkan haberlere göre İsrail ekibi eski oyuncusuna yarım dönemlik kontrat teklif etmeye hazırlanıyor.

Real Madrid’de Jaycee Carrol’ın kontratını yenileyip yenilemeyeceği soru işaretlerini korurken İspanyol ekibi hem kadrosunu biraz gençleştirmek hem de çok yönlülük kazanmak için şu sıralar ABD’de bazı NBA takımları ile deneme antrenmanlarına çıkan Isaia Cordinier ile temas halinde. Barcelona, sahalardan en az iki ay uzak kalacak olan Alex Abrines’in yerine bir oyuncu arayışlarına başlasa da Katalan ekibinin finansal açıdan çok yetersiz bir durumda olması Sarunas Jasikevicius’un ellerini bağlıyor.

CSKA Moskova oyun kurucu arayışlarına kısa bir mola verip Daniel Hackett’ın son durumunu gözlemlerken bir yandan Brad Wanamaker ve menajeri ile bağlantıyı koparmıyor. Serbest oyuncu piyasasının yıldız isimlerinden olan Tarik Black her ne kadar Denver Nuggets ile kamp kontratı imzalamış olsa da Anadolu Efes’in oyuncuya ilgisi devam ediyor.

Alman ekibi ALBA Berlin, geçen sezon Avrupa’da ilk yılını tamamlayan Oscar da Silva’yı Ludwigsburg’daki kontratından çıkarıp kadrosuna dahil ederek Luke Sikma sonrası dönem için bir yatırım yapmış oldu.

Eurocup ekiplerinden Partizan ile Virtus Bologna’nın uzun arayışları devam ederken iki ekibin net bir transfer hamlesi yapması için NBA’deki kamp döneminin sona ermesini beklemeleri gerekiyor. Öyle ki şu anda serbest oyuncu piyasasındaki birçok uzun, NBA’de sezonun nasıl şekilleneceğini görmeye çalışıyor. Matthias Lessort başta olmak üzere birçok isim iki takım için öne çıkıyorlar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar