2’de 2 için ilk rakip İsveç

FIBA EuroBasket 2021 elemelerinde son maçlar oynanıyor. A Grubu’nda İsrail ve İspanya, Türkiye’nin yer aldığı D Grubu’nda Hırvatistan, F Grubu’nda Slovenya ve Ukrayna, H Grubu’nda ise Yunanistan ve Bosna Hersek bir üst tura çıkmayı garantilediler.

Türkiye’nin yer aldığı D Grubu ise G, E, C ve B grupları gibi son maçlarda zirvedeki ilk iki takımını belirleyecek. Hollanda, Hırvatistan ve İsveç’le aynı grupta yer alan Milli Takım, kısmen çok rahat galibiyetler alması gereken grupta oynadığı dört maçın üçünü kaybetmiş durumda.

Hırvatistan’ın liderliği almasının yüksek ihtimal olduğu grupta Türkiye, bugün saat 17:00’de Akatlar’da oynanacak olan maçta İsveç’i ağırlayacak. Hollanda ise 20:00’de Hırvatistan ile karşılaşacak.

22 Şubat’ta Hırvatistan’ı Akatlar’da mağlup etmeye çalışacak olan Ay-Yıldızlılar’ın kulağı aynı gün oynanacak olan İsveç-Hollanda maçında olacak.

Şu anki durumda Türkiye, iki maçını da kazandığı takdirde bir üst tura çıkmayı garantiliyor. Eğer iki maçtan bir galibiyet alınırsa bu durumda diğer maçların sonuçlarına bakılacak. Zira iki ve üçüncü sırayı puan eşitliğiyle alan iki takım, bir üst tura çıkmak için kendi aralarında bir maç daha oynayacaklar.

Euroleague ve NBA takvimlerine denk gelmesi nedeniyle birçok favori takımın kadrosunda rotasyon daralmasının görüldüğü turnuvada Letonya şimdiden elenirken Almanya, Sırbistan, Litvanya, İtalya gibi takımların bir üst tura çıkıp çıkmadığı da henüz netleşmiş değil.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar