Spor malzemeleri pazarı büyüyor

Portland merkezli pazar araştırmaları şirketi, Allied Market Research (ASM) tarafından yayınlanan rapora göre, küresel spor malzemeleri ve giyim pazarının 2031 yılına kadar 930 milyar 500 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Pazarın önümüzdeki dokuz yıllık büyüme oranının yüzde 8,3 olması bekleniyor. ASM’in verilerine göre, 2020’de küresel spor malzemeleri ve giyim pazarının büyüklüğü 340 milyar 600 milyon dolardı.

2020 verilerine göre, bölgelere göre pazar paylarına bakıldığındaysa, Kuzey Amerika küresel pazarın dörtte birden fazlasını ele geçirerek en büyük payı elde etmişti. Bununla birlikte çalışma, Asya-Pasifik bölgesinin 2022-2031 arası dönemde tahmini olarak yüzde 10 büyüme kaydedeceğini de ortaya koyuyor.

ASM, spor aktivitelerinin yeniden başlaması ve uluslararası spor seyahat kısıtlamalarındaki azalış nedeniyle pazarın pandemi öncesi büyüme durumuna döndüğünü de sözlerine ekledi. Araştırmaya göre, tüketiciler arasında fitness bilincinin artması, genç tüketiciler arasında spor ve fitness aktivitelerinin popülaritesinin artması ve ayrıca gelişen spor teknolojilerinin ve en son trendlerin artan şekilde benimsenmesi pazarın büyümesini sağlıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar