Southgate’in tam kadro antrenman sıkıntısı

EURO 2020’nin en büyük favorilerinden biri olarak gösterilen İngiltere’de teknik direktör Gareth Southgate, sakatlıklar ve eksik futbolcular nedeniyle turnuva öncesinde tam kadro antrenman yapamamaktan şikayetçi.

Southgate, İngiltere’nin pazar günü Hırvatistan ile oynayacağı açılış maçının öncesinde, ilk kez bugün tam kadro çalışma şansını yakalayabilecek. Açılış maçına kadar beş antrenman yapacak olan İngiltere’de Harry Maguire ve Marcus Rashford’ın fiziksel olarak hazır olup olmadıkları soru işareti. Maguire’ın grup maçlarında takımdaki yerini alması beklenmiyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi finali nedeniyle Chelsea ve Manchester Cityli futbolcular İngiltere kampına geç katılmıştı. Dönemsel olarak sakatlık geçiren futbolcularını riske etmek istemeyen Gareth Southgate, zaman zaman oyuncuların antrenmanda yer almamasına izin veriyor. Harry Kane ve Bukayo Saka hafta sonu yapılan antrenmanlarda yer alamamıştı.

Gareth Southgate, EURO 2020 öncesi oyuncularla çalışma süresinin az olmasının önceki turnuvalara göre işinin daha zor olmasına neden oluyor.  

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar