Sinyali önceden vermiş!

Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılışının perde arkasına dair üretilen birçok senaryoya bu sefer belgeli bir yenisi eklendi!

Mundo Deportivo’nun özel olarak ulaştığı faksta açığa çıkan bilgiye göre Arjantinli yıldız, geçen yılın ağustos ayında o dönem başkanlık görevini yürüten Bartomeu’ya sözleşmesindeki özel maddeyi kullanarak ayrılmak istediğini söyledi.

Kaynakların edindiği bilgilere göre Messi, geçtiğimiz yıl temmuz ayında kontrat yenileme görüşmelerini durdurmaya karar verdi. 2019-20 sezonunun son haftalarına kadar Real Madrid ile şampiyonluk yarışı veren Barcelona’nın bitime iki hafta kala Osasuna’ya yenilmesi Messi için bardağı taşıran son damla olmuş. Lionel Messi’nin maç sonrası kadroyu ve teknik direktör Quique Setien’i ağır biçimde eleştirdiği iddia ediliyor.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Messi’nin Bartomeu’ya gönderdiği faksta, “Sözleşmemin üçüncü maddesini kullanarak, 25 Kasım 2017’den beri kontratlı futbolcusu olduğum Barcelona’dan 30 Ağustos 2020 tarihinden itibaren ayrılmak istiyorum” ifadeleri var. Normal şartlarda Messi ile imzalanan kontrat 5 senelik olmasına karşın, 10 Haziran 2020’ye kadar Barcelona ile iletişime geçmesi halinde kulüpten ayrılma hakkı vardı. Messi, gönderdiği faksta bunun farkında olduğunu belirterek, koronavirüsün getirdiği olağanüstü koşullar ve sezonun 23 Ağustos’ta Bayern Münih ile PSG arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finaliyle bitmesinden dolayı kulübün ayrılık isteğini olumlu karşılamasını istedi fakat bu istek Barcelona yönetimi tarafından kabul görmedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar