Raiola, Haaland için dünyaları istiyor

Futbol dünyasının en başarılı oyuncu menajerlerinden olan Mino Raiola, şatafatlı özgeçmişine bir başka tarihi hamle eklemeye hazırlanıyor.

Mirror’daki habere göre Raiola, yazın transfer döneminin fenomeni olması beklenen Erling Haaland için haftalık bir milyon pound istiyor.

Raiola ve Erling’in babası Alf-Inge, geçtiğimiz hafta Real Madrid ve Barcelona ile görüşmüşler ve bonservis bedeli konusunda 154 milyon pounddan başlayan rakamlar konuşmuşlardı. Ancak Mirror’daki habere göre her iki İspanyol devini asıl şoke eden olay, Raiola ve Alf-Inge’nin Erling için haftalık bir milyon pound istemesi oldu.

Eğer ki herhangi bir futbol kulübü bu bedeli öderse Haaland, futbol tarihinin en fazla kazanan oyuncusu olacak.

Etihad sponsorluğunda 2010’larda yaptığı ve 2020’lere de taşıdığı yüksek bütçeli hamleleriyle dikkat çeken Manchester City’nin teknik direktörü Pep Guardiola, konuya dair, “Neler olduğunu gerçekten bilmiyorum ama eğer ki konuşulan rakamlar doğruysa, hayır, bir oyucuya o kadar para vermeyeceğiz” demecini verdi.

Ayrıca Haaland’ı alacak olan takım Raiola ve babasına 20’şer milyon pound ödeyecek. Haaland, haftalık bir milyon pound kazanması durumunda olası reklam anlaşmaları ve sponsorluklarla yıllık kazancını milyar bazına yaklaştırabilir.

Mirror’a göre Manchester City, Real Madrid ve Paris Saint-Germain dışında bu ücreti ödeyebilecek olan bir futbol kulübü yer almıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar