Patron kesenin ağzını açıyor!

İki gün önce yapılan satışla dünyanın en zengin kulübü haline gelen Newcastle United, ligin dibinden çıkabilmek için kadrosuna ara transferde önemli isimleri katabilir.

Telegraph’ın haberine göre, kulübün eski sahibi Mike Ashley döneminde rakiplerine nazaran oldukça az harcama yapan Newcastle United, bu sayede finansal fair-play kurallarına uygun olarak ara transferde 190 milyon sterlin harcama imkanına sahip olacak.

İlk etapta kulüp sahiplerinin toplamda 200 milyon sterlin değerindeki bir bütçeyi dört transfer dönemine bölerek kullanıp organik bir büyüme sağlamak istedikleri planına dikkat çeken Telegraph, takımın yedi maç sonunda galibiyet alamamasının ve kulübün lige yükseldiği 2016’dan bu yana kadroya çok fazla geliştirme yapılmamasının temkinli zihniyeti değiştirebileceğini öne sürdü.

Mike Ashley’in kulüp sahipleri içinde tesislere ve oyunculara en az para harcayan isim olması, Newcastle United’a son üç yılda 38 milyon sterlin kâr getirmişti.

Ayrıca kulübün efsane forveti Alan Shearer’ın Suudi sahipler tarafından kulübün yeni elçisi olarak düşünüldüğü ve efsane isim ile yapılan ilk görüşmelerin oldukça olumlu geçtiği belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar