Esbjerg’de yönetime açık mektup

Danimarka 2. Ligi’nde mücadele eden kulüplerden Esbjerg, oyuncular ile göreve yeni gelen teknik direktör Peter Hyballa arasındaki krizle gündemde.

Kulüp oyuncuları, Danimarka’nın önde gelen gazetelerinden Ekstrabladet’e gönderdikleri açık mektupta 45 yaşındaki Alman teknik adam Hyballa ve ekibine seslendi. Mektupta Hyballa’nın takım yönetimi konusunda gerekli profesyonel ve insani niteliklere sahip olmadığı belirtilirken ağır antrenmanlar sonucu çok sayıda oyuncunun sakatlandığı vurgulandı. Kulübün eski doktoru Kasper Hermansen’in “Hyballa’nın tıbbi değerlendirmeyi ve profesyonelliği göz ardı etmesinden endişe duyduğu” konusundaki raporu da mektupta belirten oyuncular, teknik direktörün yeni işe alınan fizyoterapistini de açıkça görmezden geldiğini savundular.

Bu olayların yanı sıra Hyballa’nın bütün takım önünde birkaç oyuncuyu küçük düşürdüğü belirtildi. Mektupta yer alan iddialardan birisi, antrenmanlar sırasında Hyballa’nın bir oyuncuya sürekli olarak “şişman” demesi ve karnını tutup fazla kilolarını göstermesi. Ayrıca Hyballa’nın başka bir oyuncuya “aptal” ifadesini kullandığı ve hatta bir antrenman maçı sonrası bir oyuncunun ilk başta sırtına çok sert tokat attığı ve daha sonrasında soyunma odasında göğsüne sert bir yumruk attığı ifade edildi.

Futbolcular, mektubu yayınlamadan önce yönetime bu davranışlardan duyduğu rahatsızlıkları söylemiş olmalarına rağmen yönetimin teknik direktörün arkasında durmayı tercih ettiğini belirtti. Konuyla alakalı teknik direktör ve yönetime ulaşmaya çalışan gazetenin sorularına cevapsız kalındığı aktarıldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar