Brezilya-Arjantin maçı tarihe geçti

Futbol dünyasının iki dev ülkesi, Brezilya ile Arjantin geride kalan gün 2022 Katar Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri kapsamında karşı karşıya geldiler.

Brezilya’da Sao Paulo’daki Neo Quimica Stadyumu’nda oynanan mücadele, geçmiş yıllardaki Brezilya-Arjantin maçlarına kıyasla çok farklı bir şekilde tarihe geçti. Öyle ki mücadele, ertelendi.

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı, ANVISA, yetkilileri Arjantinli futbol oyuncularından bazılarının koronavirüs salgını kapsamında ülkede alınan önlemlere uymadıkları ve ülkeye “kaçak” olarak girdikleri için maç oynanırken sahaya girdiler. Yetkililerin maçın altıncı dakikasında sahaya girmesinin ardından maçın hakemi Jesus Valenzuela maçı durdurdu ve ardından alınan kararla maç ertelendi.

Karara uymayan oyuncular ise İngiltere Premier Lig’de forma giyen Emiliano Martinez, Cristian Romero, Gio Lo Celso ve Emiliano Buendia olarak gösterildi. ANVISA yetkilileri dört oyuncunun son iki hafta içerisinde İngiltere’de bulunmalarına karşın Brezilya’ya girmeleri sonucunda bu kararı aldıklarını belirttiler.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar