777 Partners hız kesmiyor

Amerikalı yatırım şirketi 777 Partners hız kesmeden kulüp satın alımlarına devam ediyor. Şirket, Hertha Berlin’in yüzde 64,7 hissesi için Tennor Holdings ile anlaştığını duyurdu.

Geçen sene ekim ayında Genoa’yu bünyesine katmasının ardından Standard Liege, Vasco da Gama ve Red Star’ı bünyesine katan Miami merkezli şirket, A-League ekiplerinden Melbourne Victory ile stratejik ortaklık anlaşmasına imza atmıştı. 777 Partners, Sevilla’nın azınlık hissedarı olmasının yanı sıra EuroCup’da mücadele eden London Lions basketbol takımının da sahibi.

Hertha Berlin’in hisse satışıyla birlikte Bundesliga’da yabancı bir şirketin satın alacağı en büyük hisse için Hertha yönetim kurulu ve Alman Futbol Federasyonu’nun onayı bekleniyor. Steven Pasko ile birlikte 777 Partners’ın iki kurucusundan biri olan Josh Wander, “Hertha Berlin ile ortak olma fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız. Kulüp ve paydaşlarıyla ilişki kurmayı dört gözle bekliyoruz. Bundesliga’nın kurucu üyesi olan Hertha Berlin, Almanya’nın en önemli ve tarihi futbol kulüplerinden biridir” açıklamasını yaptı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar