İngilizlerin bilet hayal kırıklığı

UEFA’nın İngiltere-Almanya maçının biletlerini aniden satışa çıkarması iki yıl önce son 16 turu için bilet satın alan ve turnuvanın ertelenmesinin ardından öncelikli hakka sahip olacağı açıklanan İngiliz taraftarları hayal kırıklığına uğrattı.

İngiltere’nin gruptan lider çıkacağını düşünen çok sayıda İngiliz, Dublin’de oynanması planlanan son 16 turu karşılaşması için bilet satın almıştı.

İki yıl önce son 16 turu karşılaşması için satışa çıkan biletler turnuvanın ertelenmesinin ardından bilet alanlara, biletlerin iptal edilmesinden sonra, Wembley’deki kapasite artırılırsa, tekrar satın almada öncelikli olacakları sözü verildi.

45 bin kişinin izlemesi beklenen İngiltere-Almanya maçının biletlerini satışa çıkarırken, binlerce kişiye biletleri geri almak için sadece bir saat önceden haber verildi. Bu yüzden birçok taraftar e-postalarını kontrol ettiğinde çok geçti.

UEFA, açık satış yapmayı planlamadıklarını, ancak artan kapasite ve kısa zaman çizelgesi nedeniyle son dakikada planı değiştirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar