Euro 2020 | 27 Haziran Pazar

Euro 2020’de son 16 turunun ikinci günü, Hollanda-Çek Cumhuriyeti ile Belçika-Portekiz karşılaşmalarıyla sürecek.

Günün açılışı saat 19:00’da Budapeşte Puskas Arena’da grup aşamasını kayıpsız kapatan üç takımdan biri olan Hollanda ile Çek Cumhuriyeti arasında olacak. Turuncularda, daha önce antrenmanda yaşadığı diz sakatlığından dolayı kadrodan çıkarılan Luuk de Jong harici sakatlık problemi bulunmuyor. Çek Cumhuriyeti’nde kaptan Vladimir Darida, dün yapılan antrenmanı belirlenemeyen sakatlığı nedeniyle kaçırdı ve durumu belirsiz. Ayrıca grup aşamasında gördüğü iki sarı kart ile Jan Boril, bu maç için cezalı duruma düştü.

Turnuva tarihinde Hollanda, 1988’deki turnuvayı kazandıktan sonra oynadığı yedi eleme maçının ikisinden galip ayrılmayı başardı. Çek Cumhuriyeti’nin bu alandaki karnesi de rakibi kadar kötü. Çekler, son dört eleme maçının üçünde turnuvaya veda eden taraf oldu. Bu iki takım en son Euro 2016 elemelerinde karşı karşıya gelmiş ve kazanan taraf 3-2 ile Çek Cumhuriyeti olmuştu.

Saat 22:00’deki diğer maçta gruptan çıkış süreci 2016’daki gibi sancılı olan Portekiz, Sevilla’da Belçika ile karşılaşacak. Maç öncesi Belçika’da Finlandiya maçında oynamayan Tielemans’ın kadroya geri dönmesi bekleniyor. Portekiz’de Fransa maçının son anlarında yaşadığı sakatlık sonrası yerini Dalot’a bırakan Nelson Semedo’nun antrenmanlarda yer aldığı belirtildi.

Bu iki takım ilk kez büyük turnuvalar kapsamında karşı karşıya gelecek. Portekiz, Belçika’ya karşı oynadığı son beş maçın hiçbirinde mağlup olmadı.

CANLI BAHİS seçenekleriyle EURO 2020 karşılaşmalarına iddaa yapmak için TIKLAYIN

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar