Vettel’den Aston Martin ile Red Bull kıyası

Sebastian Vettel, hayal kırıklıklarıyla geçen Ferrari macerasını 2020 sezonu bitimiyle noktaladı. Kırmızılar’dan ayrılan Alman pilot, yeni sezonda Aston Martin tulumu giymeye hazırlanıyor.

Aston Martin’de kariyerinde ilk kez Mercedes markası motorla yarışacak olan Vettel için bu başlangıç, dört Formula 1 şampiyonluğu kazandığı Red Bull yıllarına benzetiliyor bazıları tarafından. Ancak F1-Insider’a konuşan yıldız sürücü için işler biraz daha farklı.

“Aston Martin ile Red Bull benzer değiller. Kâğıt üzerinde kesinlikle benzer olan bazı şeyler var ancak günün sonunda durum, bambaşka seviyelerde. Bu farklılıktaki ana noktalardan biri benle alakalı. O yıllarda çaylak gibiydim; evet şampiyonluklar kazandım ama o zamanlar bugün sahip olduğum bilgiye sahip değildim. Teknik farklılıklar da var elbette. Bu aracı o araçla kıyaslamak biraz mantıksız olur. Şu andaki teknoloji sayesinde bazı markalar açık ara fark yakalayabilecekleri araçlara kolaylıkla sahip olabiliyorlar.”

Vettel demeçlerini noktalarken Aston Martin’deki takım ortamına değindi. “Burada çalışacağım için mutluyum. Aston Martin’de bilmediğim, tanımadığım birçok yüz var ama bu iyi bir şey. Çünkü yeni bir macerada yeni insanlarla yeni savaşlar vereceğiz. Pek çok yeni insan tanıyacağım. Yeni çalışma yolları ve yaklaşımlar göreceğim. Bu değerli.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar