Kokoskov’a yeni öğrencisinden darbe!

Tokyo 2021 Olimpiyatları’na katılacak olan son dört basketbol takımını karşılaştıran eleme mücadeleleri oynanan final maçlarıyla noktalandı.

Kanada, Sırbistan, Hırvatistan ve Litvanya ev sahipliğinde düzenlenen turnuvalarda hiçbir ev sahibi Olimpiyat vizesi alamadı. Günün açılışında Luka Doncic’in sırtladığı Slovenya, Litvanya’yı 95-86 geçerek şampiyon olurken Litvanya baş antrenörü Darius Maskoliūnas, yenilgi sonrasında istifasını verdi.

Brezilya ile Almanya arasındaki mücadelede Almanlar’ın NBA patentli yıldızı Mo Wagner maça damgasını vurup alınan 75-64’lük zaferde liderlik rolünü çekti. Fenerbahçe Beko’nun baş antrenörü Igor Kokoskov’un çalıştırdığı Sırbistan ise bu sezon Fenerbahçe’de forma giyecek olan Achille Polonara’nın yıldız olduğu İtalya’ya bir dönem sekiz sayı farkla öne geçmesine rağmen 102-95 boyun eğdi.

Etapların son final maçında ise Kanada’yı yenip finale çıkan ve ilk beşlerini sürekli olarak uzun kurgulayan Çek Cumhuriyeti, Kostas Sloukas, Nick Calathes gibi isimlerin yıldızlaştığı Yunanistan’ı 97-72 gibi farklı bir skorla geçerek Olimpiyat vizesi alarak büyük bir sürprize imza attı.

Hatırlanacağı üzere Türkiye, yarı final maçında Yunanistan’a boyun eğmiş ve Olimpiyat hayallerinde defteri kapatmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar