2
Yanıtlarına ulaşamadığınız bütün konular için Canlı Yardım’a tıklayınız.
PARA YATIRMA
Para Yatırma İşlemleri
Başkasına ait bir tuttur hesabına para yatırabilir miyim?

Kendi banka hesabından, başka birinin tuttur hesabına para yatırma işlemi gerçekleştiremezsin! Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK tarafından alınan karar gereği, TC Kimlik numaranın tanımlı olduğu tuttur hesabı dışında başka bir hesaba para yatıramamaktasınız.

İkramiyelerde kesinti yapılıyor mu?

Yapılan tüm ödemeler kanuni kaidelere uygun vergi kesintileri yapıldıktan sonra üye hesabına aktarılıyor. Vergi oranlarında ve mevzuatta olabilecek değişiklikler oyunlara ve ikramiyelere yansıyor. Piyango idaresi tarafından belli bir tutar üzerindeki kazanımlar için veraset intikal vergisi uygulanıyor. Üyelerin kazandıkları ikramiye 7.703 (yedi bin yedi yüz üç) TL'den fazla ise  % 20 veraset ve intikal vergisi kesiliyor.

tuttur hesabıma ATM üzerinden para transferi işlemimi gerçekleştirirken ATMde hata oluştu. Yapmış olduğum para transferinin hesabıma aktarılıp aktarılmadığını nasıl öğrenebilirim?

Sistemimiz üzerinden hesabına ait mevcut bakiyeler incelendikten sonra herhangi bir para transferi gerçekleştirildiği gözükmüyor ise, para transferini yaptığın bankadan gerçekleştirmiş olduğun işlem bilgisini öğrenebilirsin.

En düşük para yatırma limiti nedir?

tuttur hesabına en az 1 TL yatırılabilir.

Ortak bir banka hesabından para gönderimi yapabilir miyim?

Eğer ortak hesapta senin de T.C Kimlik numaran kayıtlıysa para gönderimi ve çekme işlemi yapabilirsin.

Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde para gönderme ve çekme işlemi yapabilir miyim?

Anlaşmalı olduğumuz tüm bankalardan yapacağın  para gönderim ve çekme taleplerin  hafta sonu ve tatil günlerinden etkilenmeden hesabına gönderilir. Sadece EFT işlemlerinde işlem, ilk iş günü gerçekleşir.

Hatalı para gönderimi yaptım. Ne yapmalıyım?

Hatalı para aktarım işlemleri için, Canlı Yardım linklerinden, (0212) 363 06 06 numaralı tuttur Fanatik Destek Hattı’nı arayarak ya da destek@tuttur.com adresine dekont ile birlikte konuyu anlatan bir e-posta göndererek bildirebilirsin. Yapmış olduğun ödeme işlemine ait banka dekontunu ve hatalı aktarımın yapıldığı üye numarasını da göndereceğin mesaja eklemeyi unutma!

Kredi Kartı İle Para Yatırabilir miyim?

Yasalar gereği şans oyunları ödemeleri kredi kartı ile alınmamaktadır.

Anında Ödeme
Anında Ödeme özelliğini kullanmak için ne yapmalıyım?

Kazancını anında hesabına gönderebilmemiz için Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Vakıfbank, TEB, Ziraat Bankası ya da Denizbank’a ait bir IBAN numarasını Banka İşlemleri sayfasındaki Hesap Bilgileri bölümüne kayıt etmen yeterli. IBAN numaranın kayıtlı olduğu banka hesabına para çekme talebi vermen  halinde paran anında hesabınızda olacak.

Anında Ödeme özelliğiyle günlük en fazla ne kadar para çekebilirim?

Anında Ödeme özelliğiyle günlük toplam 10 bin TL para çekebilirsin. Günlük süreç saat 00.00’da başlar ve 23.59’da sona erer. Günlük 10 bin TL’nin üzerindeki para çekme taleplerinde ise kazancın en geç 30 dakika içinde hesabına yatırılır.

Anında Ödeme özelliğiyle günlük en fazla kaç kez para çekme talebi verilebilir?

Bir gün içinde Anında Ödeme özelliğiyle Yapı Kredi Bankası ve Halkbank hesaplarına en fazla 5 kez; Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Denizbank, TEB ve Ziraat Bankası hesaplarına en fazla 3 kez para çekme talebi verebilirsin.

tuttur'a yatırdığım parayı, hiç kupon yapmadan Anında Ödeme özelliğini kullanarak çekebilir miyim?

Bir kullanıcının Anında Ödeme seçeneğini kullanabilmesi için en son yatırdığı tutarın yüzde 10’u oranında kupon yapması gerekir. Örneğin tuttur'a 100 TL para yatırdın ve bu parayla 10 TL’lik kupon yaptın. Artık Anında Ödeme seçeneğini kullanabilirsin.

Mobil Ödeme
Mobil Ödeme yoluyla tuttur'a para gönderebilir miyim?

30 Haziran 2020 tarihinden itibaren sitemizde mobil ödeme ile para transferi yapılamamaktadır. Anlaşmalı bankaların internet, mobil, cep ve telefon bankacılığı; ATM’lerin kartlı ya da kartsız işlem kanalları; anlaşmalı olmadığımız bankalar için de EFT kanallarını kullanarak para yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.