Yanıtlarına ulaşamadığınız bütün konular için Canlı Yardım’a tıklayınız.
PARA YATIRMA
Para Yatırma İşlemleri
Başkasına ait bir tuttur.com hesabına para yatırabilir miyim?

Kendi banka hesabınızdan, başka birisinin tuttur.com hesabına para yatırma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Mali Suçları Araştırma Kurulu MASAK tarafından alınan karar gereği, TC Kimlik Numaranız'ın tanımlı olduğu tuttur.com hesabı dışında başka bir hesaba para yatıramamaktasınız.

İkramiyelerde kesinti yapılıyor mu?

Yapılan tüm ödemeler kanuni kaidelere uygun vergi kesintileri yapıldıktan sonra üye hesabına aktarılıyor. Vergi oranlarında ve mevzuatta olabilecek değişiklikler oyunlara ve ikramiyelere yansıyor. Piyango idaresi tarafından belli bir tutar üzerindeki kazanımlar için veraset intikal vergisi uygulanıyor. Üyelerin kazandıkları ikramiye 5.760 (beş bin yedi yüz altmış) TL'den fazla ise % 20 veraset ve intikal vergisi kesiliyor.

Tuttur.com hesabıma ATM üzerinden para transferi işlemimi gerçekleştirirken ATMde hata oluştu. Yapmış olduğum para transferinin hesabıma aktarılıp aktarılmadığını nasıl öğrenebilirim?

Sistemimiz üzerinden hesabınıza ait mevcut bakiyeler incelendikten sonra herhangi bir para transferi gerçekleştirildiği gözükmüyor ise, para transferini yaptığınız bankanızdan gerçekleştirmiş olduğunuz işlem bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

En düşük para yatırma limiti nedir?

tuttur.com hesabına en az 1 TL yatırılabilir.

Ortak bir banka hesabından para gönderimi yapabilir miyim?

Eğer ortak hesabınızda sizin de T.C Kimlik Numaranız kayıtlıysa para gönderimi ve çekme işlemi yapabilirsiniz.

Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde para gönderme ve çekme işlemi yapabilir miyim?

Anlaşmalı olduğumuz tüm bankalardan yapacağınız para gönderim ve çekme talepleriniz hafta sonu ve tatil günlerinden etkilenmeden hesabınıza gönderilir. Sadece EFT işlemlerinde işleminiz ilk iş günü gerçekleşir.

Hatalı para gönderimi yaptım. Ne yapmalıyım?

Hatalı para aktarım işlemleri için, Canlı Yardım linklerinden, (0212) 363 06 06 numaralı Tuttur.com Fanatik Destek Hattı’nı arayarak ya da destek@tuttur.com adresine dekontunuzla birlikte konuyu anlatan bir e-posta göndererek bildirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz ödeme işlemine ait banka dekontunu ve hatalı aktarımın yapıldığı üye numarasını da göndereceğiniz mesaja eklemeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı İle Para Yatırabilir miyim?

Yasalar gereği şans oyunları ödemeleri kredi kartı ile alınmamaktadır.

Anında Ödeme
Anında Ödeme nedir?

Kuponlarınızdan kazandığınız tutarları anında banka hesabınıza çekmenizi sağlayan bir tuttur.com ürünüdür.

Anında Ödeme özelliğini kullanmak için ne yapmalıyım?

Kazancınızı anında hesabınıza gönderebilmemiz için Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Vakıfbank, TEB, Ziraat Bankası ya da Denizbank’a ait bir IBAN numarasını Banka İşlemleri sayfasındaki Hesap Bilgileri bölümüne kayıt etmeniz yeterlidir. IBAN numaranızın kayıtlı olduğu banka hesabınıza para çekme talebi vermeniz halinde paranız anında hesabınızda olacaktır.

Anında Ödeme özelliğiyle günlük en fazla ne kadar para çekebilirim?

Anında Ödeme özelliğiyle günlük toplam 10 bin TL para çekebilirsiniz. Günlük süreç saat 00.00’da başlar ve 23.59’da sona erer. Günlük 10 bin TL’nin üzerindeki para çekme taleplerinizde ise kazancınız en geç 30 dakika içinde hesabınıza yatırılacaktır.

Anında Ödeme özelliğiyle günlük en fazla kaç kez para çekme talebi verilebilir?

Bir gün içinde Anında Ödeme özelliğiyle Yapı Kredi Bankası ve Halkbank hesaplarınıza en fazla 5 kez; Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Denizbank, TEB ve Ziraat Bankası hesaplarınıza en fazla 3 kez para çekme talebi verebilirsiniz.

tuttur.coma yatırdığım parayı, hiç kupon yapmadan Anında Ödeme özelliğini kullanarak çekebilir miyim?

Bir kullanıcının Anında Ödeme seçeneğini kullanabilmesi için en son yatırdığı tutarın yüzde 10’u oranında kupon yapması gerekir. Örneğin: tuttur.com’a 100 TL para yatırdınız ve bu parayla 10 TL’lik kupon yaptınız. Artık Anında Ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Mobil Ödeme
Mobil Ödeme yoluyla tuttur.com hesabıma nasıl para gönderebilirim?

Bireysel ön ödemeli hattınızdan “TUTTUR” yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra transfer etmek istediğiniz tutarı yazarak 7979’a göndermeniz halinde mobil ödeme talebiniz alınacaktır. Cep telefonunuza gönderilen onay SMS’ini “Evet” ya da “Onay” yazıp cevapladıktan sonra mobil ödeme işleminiz tamamlanacaktır.

tuttur.com üzerinden Mobil Ödeme yoluyla hesabıma nasıl para gönderebilirim?

Öncelikle tuttur.com’da mobil ödeme sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Sayfaya girdikten sonra mobil ödeme yapmak istediğiniz telefon numarasını ve aktarmak istediğiniz tutarı ilgili alanlara giriniz. Yükle butonuna bastıktan sonra mobil ödeme talebiniz tarafımıza gönderilecektir. Girdiğiniz cep telefonuna gönderilen onay SMS’ini “Evet” ya da “Onay” yazıp cevapladıktan sonra mobil ödeme işleminiz tamamlanacaktır.

Mobil ödeme yaparken masraf kesiliyor mu?

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ön ödemeli hatlar için mobil ödeme işlem masrafı 2 TL'dir. Web üzerinden ya da SMS yoluyla yapılan işlemler için masraf değişmemektedir.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ön ödemeli hatlarla yaptığım para transferinde hesabıma gönderdiğim paranın dışında toplam ne kadar ücret ödüyorum?

Türk Telekom ön ödemeli hattınızı kullanarak SMS yoluyla mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferinin dışında; 2,00 TL masraf ve toplamda 1 TL SMS ücreti olmak üzere toplamda 3,00 TL ödüyorsunuz. (Türk Telekom ön ödemeli hatlardan SMS yoluyla hesaba para gönderirken işlemin tamamlanması için ikinci bir SMS ile onay verilmesi gerekiyor. Gönderilen ilk SMS gibi onay SMS’i de 50 Kuruş olarak ücretlendiriliyor. Toplamda 1 TL’lik SMS ücreti ödüyorsunuz.) Türk Telekom ön ödemeli hattınızı kullanarak web üzerinden mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferinin dışında; 2,00 TL masraf ve 50 Kuruş SMS ücreti olmak üzere toplamda 2,50 TL ödüyorsunuz. Turkcell ön ödemeli hattınızı kullanarak web üzerinden mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferinin dışında; 2,00 TL masraf ve 50 Kuruş SMS ücreti olmak üzere toplamda 2,50 TL ödüyorsunuz. Turkcell ön ödemeli hattınızı kullanarak SMS yoluyla mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferinin dışında; 2,00 TL masraf ve 1,00 TL SMS ücreti olmak üzere toplamda 3,00 TL ödüyorsunuz. Vodafone ön ödemeli hattınızı kullanarak web üzerinden mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferi dışında; 2,00 TL ve 41 Kuruş SMS ücreti olmak üzere toplamda 2,41 TL ödüyorsunuz. Vodafone ön ödemeli hattınızı kullanarak SMS yoluyla mobil ödeme yapmak istiyorsanız yaptığınız para transferinin dışında; 2,00 TL masraf ve toplamda 82 Kuruş SMS ücreti olmak üzere toplamda 2,82 TL ödüyorsunuz. (Vodafone ön ödemeli hatlardan SMS yoluyla hesaba para gönderirken işlemin tamamlanması için ikinci bir SMS ile onay verilmesi gerekiyor. Gönderilen ilk SMS gibi onay SMS’i de 41Kuruş olarak ücretlendiriliyor. Toplamda 82 Kuruş’luk SMS ücreti ödüyorsunuz.)

Turkcell ön ödemeli hattan mobil ödeme işlem limitleri nedir?

Turkcell bireysel ön ödemeli (faturasız) hattınızın tek seferlik işlem limiti 1-98 TL, aylık işlem limiti 250 TL'dir.

Vodafone ön ödemeli hattan mobil ödeme işlem limitleri nedir?

Vodafone bireysel ön ödemeli (faturasız) hattınızın tek seferlik işlem limiti 1-120 TL, günlük işlem limiti 200 TL, aylık işlem limiti 300 TL’dir.

Türk Telekom ön ödemeli hattan mobil ödeme işlem limitleri nedir?

Türk Telekom bireysel ön ödemeli (faturasız) hattınızın tek seferlik işlem limiti 1-48 TL, aylık işlem limiti 500 TL'dir.

Başarısız olan mobil ödeme taleplerinde GSM operatörü tarafından yine de SMS ücreti alınıyor mu?

Herhangi bir sebeple mobil ödeme işleminizin başarısız olduğu durumlarda GSM operatörleri tarafından yaptığınız işleme ait SMS ücretleri tahsil edilmektedir.

Faturalı hattımla mobil ödeme yapabilir miyim?

Faturalı hat sahipleri mobil ödeme yöntemiyle hesaplarına para gönderme işlemi yapamamaktadır.

Bir ay içinde kaç farklı Turkcell numarasıyla mobil ödeme yapabilirim?

Bir ayda yalnızca iki farklı Turkcell numarasıyla mobil ödeme yapabilmektesiniz. 1 aylık zaman dilimi her ayın ilk ve son günü arasındaki dönemi kapsamaktadır. Bu kural yalnızca Turkcell için geçerlidir.

Mobil ödeme yoluyla gönderdiğim paramın iadesi yapılabiliyor mu?

Mobil ödeme yoluyla yapılan para transferlerinde iade yapılamamaktadır.

Mobil ödeme yoluyla hesabıma minimum ne kadar para gönderebilirim?

Mobil ödeme yoluyla hesabınıza minimum 1 TL gönderebilirsiniz.

Mobil ödeme yoluyla gönderdiğim para tuttur.com hesabıma nasıl yansıtılıyor?

Mobil ödeme ile transfer ettiğiniz paralarınız Çekilemez Bakiye olarak bakiyenize yansıtılmaktadır. Çekilemez Bakiyeniz için para çekme talimatı verememektesiniz. Ancak Çekilemez Bakiye ile yaptığınız kuponlarınızdan kazandığınız ikramiyeleri banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil ödeme için onay SMSini ne kadar sürede cevaplamam gerekiyor?

Talebinizin alınmasının ardından onay SMS’ini 3 dakika içinde cevaplamanız gerekmektedir. Aksi durumda işleminiz iptal edilir.

Para transferlerimin karşılığı hattıma ait bakiyeden mi düşülüyor?

Evet, mobil ödeme yoluyla yaptığınız para transferlerinizin karşılığı hattınıza ait bakiyeden düşülmektedir.

Mobil ödeme hizmetinden yararlanmak için hangi GSM şirketlerinin hattını kullanmam gerekiyor?

Mobil ödeme servisinden Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ön ödemeli (faturasız) hat sahipleri yararlanabilmektedir.

18 yaşından küçükler oynayamaz.