Para Loto

Miktarı sen belirle
0 Kolon
1 Kolon
Hemen Oyna
Kupon Onay
Çekiliş Haftası: Çekiliş Numarası:
İkramiye Dağılımı
Kazanan Sayısı İkramiye Tutarı
Yeni Çekiliş İçin Kupon Yap


1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4 ve 3 sayının “aynı kolonda” doğru tahmin edilmesine dayanan şans oyundur.
 Para Loto Oyunu kolondan numara seçerek oynanabilir; hazır kolonlar ve hazır kuponlar satın alınabilir.
 
Para Loto Oyunu sayfasında “Kendim Seçeceğim” kısmında; kolondaki numaralar tek tek işaretlenir. Bu bölümde şansını tuttur.com’un belirlemesini isteyenler “Şansını Dene” butonuna tıklayarak hazır kolon gelmesini sağlayabilir.  "Hızlı Oyna" bölümünden 2 Kolon, 4 Kolon, 8 Kolon, 16 Kolon, 32 Kolon ve 64 Kolon satın alınabilir. Para Loto Oyunu’nda miktar belirlenerek de kupon (ya da bilet) alınabilir ancak bir kerede en fazla 300 kolon satın alınabilir:

  • Seç Oyna
    Kolonlar tek tek oluşturabilir ya da “Şansını Dene” seçeneğiyle rastgele seçilebilir.
     
  • Hızlı Oyna
    Sayılar sistem tarafından rastgele seçilir. Hızlı ve çoklu bir şekilde oynama imkanı sağlar.
     
 
Para Loto Oyunu çekilişleri Perşembe günleri saat 21:15'te Ankara’da yapılır. Çekilişler Milli Piyango İdaresi'nin internet sitesinde canlı olarak ve akabinde de arşiv şeklinde yayınlanır. Çekilişten 2 saat öncesinde ise oynama süresi dolmaktadır.
 
Fiziki bayilerden oynanan klasik Süper Loto ikramiyesi ile sanal bayilerdeki Para Loto’nun ikramiye havuzu farklıdır. Ancak çekilişlerin günü ve çıkan numaralar aynıdır. Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde, bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Para Loto Oyunu'nda devir sınırlaması bulunmamaktadır.