Süper Sayısal Loto

Miktarı sen belirle
0 Kolon
1 Kolon
Hemen Oyna
Kupon Onay
Çekiliş Haftası: Çekiliş Numarası:
İkramiye Dağılımı
Kazanan Sayısı İkramiye Tutarı
Yeni Çekiliş İçin Kupon Yap


Milli Piyango İdaresi’nin düzenlediği şans oyunudur. Çekilişe özel, çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. 1’den 49’a kadar yer alan sayı kümesi içerisinden 6 farklı sayının seçilmesiyle oynanır.
 
“Kendim Seçeceğim” kısmında kolondaki numaralar tek tek işaretlenir. Bu bölümde şansını tuttur.com’un belirlemesini isteyenler “Şansını Dene” butonuna tıklayarak hazır kolon gelmesini sağlayabilir. "Hızlı Oyna" bölümünden ise 2 Kolon, 4 Kolon, 8 Kolon, 16 Kolon, 32 Kolon ve 64 Kolon satın alınabilir. Süper Sayısal Loto Oyunu’nda miktar belirlenerek de kupon  (ya da bilet) alınabilir ancak bir kerede en fazla 400 kolon satın alınabilir. 
 
  • Seç Oyna
    Kolonlar tek tek oluşturabilir ya da “Şansını Dene” seçeneğiyle rastgele seçilebilir.
     
  • Hızlı Oyna
    Sayılar sistem tarafından rastgele seçilir. Hızlı ve çoklu bir şekilde oynama imkanı sağlar.
     
 
Süper Sayısal Loto Oyunu çekilişleri Çarşamba günleri saat 21:30'da, Cumartesi günleri ise saat 21:15'te yapılır. Sonuçlar ise Çarşamba ve Cumartesi günleri 21:30’dan sonra duyurulur. Çekilişler Milli Piyango İdaresi'nin internet sitesinde canlı olarak ve akabinde de arşiv şeklinde yayınlanır. Çekilişten 2 saat öncesinde ise oynama süresi dolmaktadır.
 
Fiziki bayilerden oynanan klasik Sayısal Loto Oyunu ikramiyesi ile sanal bayilerdeki Süper Sayısal Loto Oyunu’nun ikramiye havuzu farklıdır. Ancak çekilişlerin günü ve çıkan numaralar aynıdır. Çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması durumunda bu grup için belirlenen ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenir. 6 numarayı doğru tahmin eden çıkana kadar, büyük ikramiye tutarı devredilir.