Süper Şans Topu

Miktarı sen belirle
0 Kolon
1 Kolon
Hemen Oyna
Kupon Onay
Çekiliş Haftası: Çekiliş Numarası:
İkramiye Dağılımı
Kazanan Sayısı İkramiye Tutarı
Yeni Çekiliş İçin Kupon Yap


Süper Şans Topu (5+1) oyunu iki farklı sayı kümesi içerisinden belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyunudur. İlk sayı kümesi 1 ile 34 numaradan; ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşur. tuttur.com ilk sayı kümesinden 5 (Beş) adet, ikinci sayı kümesinden ise 1 (Bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabilir.
 
Süper Şans Topu Oyunu kolondan numara seçerek oynanabilir; hazır kolonlar ve hazır kuponlar satın alınabilir. “Kendim Seçeceğim” kısmında; kolondaki numaralar tek tek işaretlenir. Bu bölümde şansını tuttur.com’un belirlemesini isteyenler “Şansını Dene” butonuna tıklayarak hazır kolon gelmesini sağlayabilir. "Hızlı Oyna" bölümünden ise 2 Kolon, 4 Kolon, 8 Kolon, 16 Kolon, 32 Kolon ve 64 Kolon satın alınabilir. Süper Şans Topu Oyunu’nda miktar belirlenerek de kupon  (ya da bilet) alınabilir ancak bir kerede en fazla 250 kolon satın alınabilir:

  • Seç Oyna
    Kolonlar tek tek oluşturabilir ya da “Şansını Dene” seçeneğiyle rastgele seçilebilir.
     
  • Hızlı Oyna
    Sayılar sistem tarafından rastgele seçilir. Hızlı ve çoklu bir şekilde oynama imkanı sağlar.
     

Süper Şans Topu 5+1 çekilişleri Çarşamba günleri saat 21:15'te Ankara’da yapılır. Çekilişler Milli Piyango İdaresi'nin internet sitesinde canlı olarak ve akabinde de arşiv şeklinde yayınlanır. Çekilişten 2 saat öncesinde ise oynama süresi dolmaktadır.
 
Fiziki bayilerden oynanan klasik Süper Şans Topu Oyunu ikramiyesi ile elektronik bayilerdeki Süper Şans Topu Oyunu'nun ikramiye havuzu farklıdır. Ancak çekilişlerin günü ve çıkan numaralar aynıdır. Bir haftaya ait oyunda 5+1 bilen çıkmaması halinde, bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta 5+1 numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.